Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Süreli Yayınlar

 

Genel Bilgiler

   Süreli Yayınlar Salonu Kütüphanemizin, 1. Katında yer almaktadır. Güncel dergilerin yanı sıra, eski sayıların da bulunduğu salonda, dergiler alfabetik olarak, açık raf sistemi ile düzenlenmiştir. Güncel dergiler salonda ayrı bir raf düzeninde tutulmaktadır.
    Abone olunan veya bağış olarak gelen tüm yerli ve yabancı süreli yayınların takibi, kaydı ve birim kütüphanelere gönderilmesi işlemi, Kütüphanenin Teknik Hizmetler Biriminde, Süreli yayınlar sorumlusu tarafından  yapılmaktadır. Süreli Yayınlar Bölümü Merkez Kütüphane’nin diğer bölümleri gibi dışarıdan gelen okuyuculara da hizmet vermektedir. Süreli Yayınlar kütüphane dışına ödünç verilmemektedir. Kullanıcılar dergileri kütüphane içinde okuyabilir veya kütüphane içinde bulunan fotokopi hizmetinden yararlanarak istedikleri sayfaların fotokopilerini çektirebilirler.
   Süreli Yayınlar kataloğunda 1700'ün üzerinde kayıtlı dergi bulunmaktadır. Bu dergilerden bir kısmı birim kütüphanelerine gönderilmektedir. Merkez Kütüphaneye ait dergilerden basılı aboneliği devam edenler olduğu gibi, basılı aboneliği kesilerek elektronik olarak takip edilenler de vardır. Bunun yanı sıra, on binlerce dergiye de veri tabanlarından erişilebilmektedir.


    
Marmara Üniversitesinin çıkarmış olduğu elektronik dergiler için tıklayınız.

Bu sayfa Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından en son 08.08.2017 16:39:59 tarihinde güncellenmiştir.