Akademik Dürüstlük (Turnitin-iThenticate) Webinarları

Değerli Kullanıcılarımız,

Covid-19 salgını nedeniyle akademik çalışmalarını uzaktan sürdüren kullanıcılarımızın Turnitin-iThenticate veritabanlarının kullanımlarına ilişkin ihtiyaç devam etmektedir. Bu bağlamda Turnitin eğitimlerinin, Akademik Dürüstlük başlığı altında daha kapsamlı olacak şekilde uzaktan devam ettirme kararı alınmıştır.

Mayıs ayı için webinar tarih ve saatleri

5 Mayıs 2020, 10.30 (Oturum İngilizce olacaktır)

6 Mayıs 2020, 18.00

8 Mayıs 2020, 14.30

12 Mayıs 2020, 11.00

13 Mayıs 2020, 18.00

Katılımcılar, https://www.techknowledge.com.tr/akadem304k-duumlruumlstluumlk-web304narlari8203.html sayfasından en geç 3 Mayıs 2020 tarihine kadar kayıtlarını yapabilirler.
Not1: Webinarlara katılım, ağ yoğunluğu yaratmamak için 150 kişi ile sınırlıdır.
Not2: Webinar dili Türkçe'dir.
Not3: Seminere katılım linki; son kayıt tarihi olan 3 Mayıs 2020’den sonra kaydını tamamlayan katılımcılara iletilecektir. Oturumlarda katılımcı sınırı olduğu için birden fazla oturuma kayıt yapmamanızı rica ederiz.

 

Webinar içerik bilgileri:
Akademik kalite ve akademik dürüstlük ile ilgili çalışıyor musunuz? Aktif bir akademik dürüstlük araştırmacısı mısınız? Ya da akademik araştırma gelişmeleriyle ilgileniyor musunuz?

TÜBİTAK EKUAL ve TechKnowledge firması ortaklığında gerçekleşecek olan Online (uzaktan) Akademik Dürüstlük Seminer’ine davetlisiniz. Bu eğitim webinarının konuları aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Webinarda ayrıca Turnitin FeedBack Studio özelliklerinden ve bunların hocaların ve öğrencilerin akademik yazım gelişimlerine katkılarından bahsedeceğiz.
✔ Akademik Dürüstlüğü Anlamak
✔ Akademik Dürüstlük ve Politikalar
✔ İntihal Nedir? İntihal ve Benzerlik Yanılgısı
✔ Öğrenme ve İntihali Önlemede Etkili Geribildirim ve Dönüt Verme
✔ Turnitin Programı Nedir? Nasıl Çalışır? Kapsamı ve Özellikleri Nelerdir?
✔ Turnitin ile Öğrencilerde “İntihal” Farkındalığının Oluşturulması
✔iThenticateKullanımı

HIZLI ERİŞİM