Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Deneme Veritabanları

 Clinical Key Medical Education

ClinicalKey Medical Education, öğrencilerin öğrenim sürecini bilgiye dönüştürmelerini ve çalışmalarını kolaylaştıran yeni nesil tıbbi eğitim platformudur. ClinicalKey Medical Education platformu, tıbbi literatürün en güvenilir ve kapsamlı tıp koleksiyonunu erişime sunarak, öğrencilerin ihtiyaç duydukları cevaplar ile programlarına uyumlu olarak, istedikleri zaman buluşmalarını sağlamaktadır. 200+ ,40 tıbbi uzmanlık alanında Gray’s Anatomy for Students, Medical Physiology and Kumar ve Clark’s Clinical Medicine’ı da içeren önde gelen ders kitapları 850+ ilgili videolar: Genişletilmiş anatomik diseksiyon pratik uygulamaları, öğretici klinik muayene örnekleri 85,000+ imaj : Önceden sadece basılı materyallerde bulunan imajlar şimdi görsel öğrenme için tamamen erişilebilir ve keşfedilebilir 1,500+ hızlı erişilebilen özet bilgiler: Kompleks tıbbi durumları kolay anlaşılır anahatlara dönüştüren hızlı erişim özetleri...

 

Erişim herkesin kendi kullanıcı adı ve şifresi üzerinden sağlanmaktadır. Kullanıcı adı ve şifre oluşturmak için şu adımların izlenmesi gerekmektedir.  1. Kurum ağınıza bağlanarak http://www.clinicalkey.com/meded adresinden doğrudan oturum açın. (Kurum adınızın çıkması gerekmektedir) 2. Daha sonra ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan "register" yazısına tıkladıktan sonra kişisel profilinizi oluşturun."Study Tools" içindeki ek kullanım özellikleri ile kullanımınıza başlayınız.


Son erişim tarihi 17 Mayıs 2018

Erişim linki

 Jurix

Türkiye’de yayımlanan tüm hukuk dergilerini, armağanları, sempozyum ve konferans bildirilerini tek bir platform aracılığıyla kullanıcılarla buluşturmayı hedefleyen bir hukuk veritabanıdır. Seçkin Yayıncılık’ın geliştirmiş olduğu Jurix platformunda yaklaşık 37 dergi5373 yazar ve 10056 makale bulunmaktadır


Son erişim tarihi 14 Nisan 2018

Erişim linki

 Rosetta Stone

Dünyanın en çok tercih edilen online dil eğitim aracı Rosetta Stone, başarısı kanıtlı Dynamic Immersion yöntemi ile 22,000’den fazla okula, 12,000’in üzerinde kuruma 20 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Ödül kazanmış etkileşimli yaklaşımı sayesinde dünyadaki milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir ve artık her yerden ve her zaman erişim imkanı sunmaktadır. Ayrıca, mobil uygulama ile de kullanılabilmektedir. Konuşma, yazma, okuma ve anlama yeteneklerini doğal bir şekilde öğreten Rosetta Stone ile ezber ve çeviri zorunluluğu ortadan kalmaktadır.

 

İçerdiği 30 dil: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır.

 

NOT : Rosetta Stone’a giriş işlemleri sırasında kayıt için kurumsal e-posta adresinizi kullanmanız gerekmektedir.

 


Son erişim tarihi 15 Mayıs 2018

Erişim linki

 

 TURCADEMY

Türkiye’de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye’deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur. Informascope, alanında öncü uluslararası yayınevleri ile birlikte yıllardır yürüttüğü iş ortaklıkları ve projelerden edindiği bilgi birikimi ve tecrübesini kullanarak, Turcademy e-kitap platformunu ülkemiz dijital yayıncılığının gelişmesi amacıyla hayata geçirmiştir. İlk aşamada yaklaşık 2.500 e-kitap ile erişime açılan Turcademy’de yer alan koleksiyona Türkiye’den birçok yayınevinin dâhil olması için görüşmeler sürdürülmekte olup ilk yıl sonunda platformda bulunan kitap sayısının 20.000’e ulaşması planlanmaktadır. Tasarımı ve teknik altyapı çalışmaları yerli mühendisler tarafından geliştirilerek tamamlanan Turcademy e-kitap platformunun ikinci fazında,  ülkemizde yayınlanan ve etki faktörü yüksek akademik dergiler Turcademy’de yerini almaya başlayacaktır. Turcademy ilk aşamada ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Anı YayıncılıkGazi KitabeviPalme YayıncılıkPegem Akademi ve Seçkin Yayıncılık gibi değerli paydaşların katkısıyla 1 Aralık 2016 tarihinde erişime açılmış olup platforma günde ortalama 100 adet kitap yüklemesi gerçekleştirilmektedir.

 

Son erişim tarihi 20 Nisan 2018

Erişim linki

Bu sayfa Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından en son 22.03.2018 16:27:54 tarihinde güncellenmiştir.