Süreli Yayınlar Koleksiyonu

Genel Bilgiler

   Süreli Yayınlar Salonu Kütüphanemizin, 2. Katında yer almaktadır. Dergilerin  güncel sayılarının bulunduğu salonda, dergiler alfabetik olarak, açık raf sistemi ile düzenlenmiştir. Dergilerin eski sayıları ise -1 Kattaki arşivde tutulmaktadır.
    Abone olunan veya bağış olarak gelen tüm yerli ve yabancı süreli yayınların takibi, kaydı ve birim kütüphanelere gönderilmesi işlemi, Kütüphanenin Teknik Hizmetler Biriminde, Süreli yayınlar sorumlusu tarafından  yapılmaktadır. Süreli Yayınlar Bölümü Kütüphanenin’nin diğer bölümleri gibi dışarıdan gelen okuyuculara da hizmet vermektedir. Süreli Yayınlar kütüphane dışına ödünç verilmemektedir. Kullanıcılar dergileri kütüphane içinde okuyabilir veya kütüphane içinde bulunan fotokopi hizmetinden yararlanarak istedikleri sayfaların fotokopilerini çektirebilirler.
   Süreli Yayınlar kataloğunda 1700'ün üzerinde kayıtlı dergi bulunmaktadır. Bu dergilerden bir kısmı birim kütüphanelerine gönderilmektedir. Merkez Kütüphaneye ait dergilerden basılı aboneliği devam edenler olduğu gibi, basılı aboneliği kesilerek elektronik olarak takip edilenler de vardır. Bunun yanı sıra, on binlerce dergiye de veri tabanlarından erişilebilmektedir.

Marmara Üniversitesinin çıkarmış olduğu elektronik dergiler için tıklayınız.


Bu sayfa Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından en son 28.01.2021 13:20:40 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM