Turnitin Kılavuzu

  Turnitin türkçe yardım sayfası için tıklayınız
Turnitin kullanıcılarına tavsiyemiz : Bir tezin ya da makalenin, Turnitin'e birden fazla yüklenme ihtimali var ise, lütfen, yeni ödev oluştururken, ödev ayarlarında "depo yok" olarak seçim yapınız.


Depo Yok Seçeneği

depoyok.png (268 KB)
 Turnitin kullanıcılarına tavsiyemiz (2): Eğer tezi yükleme yaparken "Standard ödev deposu" olarak yüklerseniz , gelen kutusundan kaldır yapmayınız, sınıfı ve oluşturduğunuz ödevi silmeyiniz; bu işlemler içlerindeki belgeleri veritabanından kalıcı olarak silmez. Sınıf ya da oluşturulan ödev silindiğinde, Turnitin yöneticisine bildirim de gitmez. "Standard ödev deposu" olarak yüklenen bir belge, ancak "kalıcı silme talep et" yoluyla silinebilir. "Standard ödev deposu" olarak yüklenmiş ve gelen kutusundan yanlışlıkla kaldırılan belgeler, silinen sınıflar ya da silinen ödevler içindeki belgeler, sadece Turnitin teknik ekibi aracılığıyla, geri yüklenebilir ve ardından öğretmen tarafından kalıcı silme talep edilebilir (kendi hesabından). Turnitin yöneticisi onaylar; ardından, söz konusu belge veri tabanından silinmiş olur. 

Kalıcı Silme Talep 1
kalıcısil1.png (442 KB)

Kalıcı Silme Talep 2
kalıcısil2.png (247 KB)

 

Kalıcı Silme Talep 3: DEVAM ET seçimi yapıldığında, aşağıdaki bilgiler sizinle paylaşılır. Eğer, bu ödevi silme talebi konusunda eminseniz, çıkan seçeneklerden SİLME NEDENİ seçmeniz gerekmektedir. Size uygun olan seçeneğe tıkladıktan sonra, DEVAM ET’e tıklayınız.
kalıcısil3.png (239 KB)

 

Bu işlemden sonra, söz konusu öğrenciye ait yazılı ödev ekrandan kaybolmuş olacak ve ekranda bu yazıyı göreceksiniz: “Bu yazılı ödev silme talebi yöneticinize gönderildi.” Bu işlemin ardından, öğretmenin ödev silme talebi ile ilgili işlemleri sona ermiştir.

 


Bu sayfa Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından en son 16.07.2024 09:26:44 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM